ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

גדרות עץ בחיפה

מבין סוגי הגדרות השונים שיש בגינות בחיפה, בולט במיוחד הביקוש עבור גדרות עץ עקב איכות המוצרים האלו והיותם מספקים מענה פרקטי ואסטטי עבור מגון צרכים ודרישות. אז מהם היתרונות של בחירת גדר עץ לגינה בחיפה? איזה סוג של עצים משמש עבור בניית גדר עץ? מה חשוב לדעת לפני בחירת גדר מעץ וכמה עולות גדרות מעץ לגינה בחיפה? על כך יוסבר במאמר הבא.

מהם היתרונות של גדר מעץ בחיפה?

הסיבה להעדפת גדרות מעץ בחיפה נובעת מסיבות אסטטיות ופרקטיות כאחד. מבחינה אסטטית גדרות עץ בגינה הינן פריט טבעי, מרהיב ביופיו, בעל חזות מכובדת, המשתלב עם צמחיית הגינה ומעניק לה חזות ביתית ונעימה המשכיחה את היות הגדר מוצר שסוגר ומתחם. כמו כן, גדרות מעץ מוצעת בשלל עיצובים והן יכולות להתאים כמעט לכל סגנון עיצוב של גינה ובית, מסגנון עיצוב כפרי לסגנון עיצוב מודרני ועד לבית בעיצוב יוקרתי.

מבחינה פרקטית גדרות מעץ יכולות לספק מענה איכותי, יציב ועמיד לאורך זמן. כמו כן ניתן להתאימן לכל תנאי שטח ולכל מטרת שימוש, בין אם מדובר בגדר נוי, גדר היוצרת הפרדה לשם פרטיות מהרחוב ומשכנים, או גדר לצורכי הגנה ומניעת פריצות וגניבות וחדירה של גורמים לא רצויים לבית ולגינה. 

גדר מעץ לגינה יכולה גם לשמש לצורכי הפרדה פנימיים, למשל כמעקה בטיחות בין טרסות, להקפת בריכה, להפרדת גינת ירקות ותבלינים משאר החצר, למניעת יציאה של ילדים קטנים או חיות מחמד ועוד.

מה חשוב לדעת לפני בחירת גדרות עץ בחיפה?

לפני בחירת גדר חשוב לדעת ולהגדיר את המניעים להתקנתה, המשפיעים באופן ישיר על חזות ומאפייני הגדר הנבחרת. כך למשל, גדר המיועדת לקבלת פרטיות נדרשת להיות גבוהה ובעלת מבנה צפוף, ואילו גדר המיועדת למנוע יציאה של חיות מחמד או ילדים קטנים נדרשת להיות עם מבנה וגובה המונעים טיפוס או קפיצה מעל הגדר או מעבר בין שלביה.

גדר המונעת נפילה מגובה נדרשת לעמוד בכל תקנות הבטיחות הרלוונטיות, השמות דגש על חוזק הגדר, יציבותה, גובהה ומרווחי שלביה. זאת בעוד שגדר נוי יכולה להיות בכל צורה, גובה ועיצוב מבוקש המתאים לזה של הגינה והבית. 

למעשה, כמעט כל  גדר נדרשת לעמוד בדרישות התקן והחוק המתייחסות לחומר ממנו עשויה הגדר, גובהה, מיקומה וכדומה. מעבר לכך, בגדרות מעץ יש לשים לב לטיב העץ הנבחר עבורן והיותו עץ איכותי שעבר הליכי עיבוד וחיטוי נאותים המבטיחים את עמידותו בפני פגעי סביבה, מזיקים ומזג אוויר.

איזה סוגי עצים מומלצים לבניית גדר בחיפה?

לא כל סוג עץ מתאים לבניית גדר, וגם עצים שכן מתאימים אינם אחידים והם נבדלים אחד מהשני בחוזקם, עמידותם, צפיפותם, גוניהם והמרקם שלהם, עבודות תחזוקה תקופתיות נדרשות וגם במחירים. לכן, בעת בניית גדרות בחיפה יש לתת את הדעת לסוג העצים הנבחר והיותם מתאימים למטרה זו ומשתלבים היטב מבחינה אסטטית.

בין סוגי העצים המתאימים עבור גדרות עץ לגינה בחיפה ניתן למצוא את האורן הפיני שמחירו יחסית נמוך, ואשר אם הוא עבור הליכי חיטוי מתאימים מציג עמידות גבוהה בפני מזיקים ובפני תנאי מזג האוויר בקיץ ובחורף. כמו כן, מי שמבקש גדר יוקרתית יתכן ויעדיף גדר מעץ איפאה הניחן ברמה גבוהה של עמידות וקושי, ואשר מחירו בהתאם. אפשר גם למצוא גדרות קני במבוק קלי משקל וזולים המתאימים בעיקר לצורכי פרטיות ונוי. מעבר לכך, ניתן בימינו לקנות גם גדר עץ המבוססת על קורות סינטטיות שמשלבות שבבי עץ עם חומרים פולימריים. 

מה העלות של גדרות מעץ לגינה בחיפה?

בבואכם לתכנן גדר עץ בחיפה חשוב להבין כי מחיר הגדרות אינו אחיד והוא משתנה בהתאם למספר פרמטרים. העיקריים שבהם הינם:

  • מידות- מחירי גדרות מעץ נקבעים לפי שטחן, אורכן וגובהן, וככול שהגדר יותר ארוכה וגבוהה כך גם מחירה יעלה בהתאם.
  • סוג עצים- כאמור לסוג העץ יש השפעה ישירה על מחיר הגדר, בין אם מדובר בעץ איכותי ויקר כמו איפאה, עץ יותר פשוט וזול כמו אורן פיני או פתרונות זולים כמו גדרות במבוק או גדרות מעץ סינטטי.
  • מורכבות העבודה- התקנת גדרות עץ משתנה גם במידת מורכבותן, המעלה את משך העבודה וחומרי הגלם הנדרשים עבורה. כך למשל, מורכבות העבודות יכולה להיות בגין צרכים מיוחדים ליצירת התשתית, פני שטח לא ישרים ומורכבים, דרישות מיוחדות עבור הגדר עצמה, מידותיה של הגדר וצורת עיצובה, ומבנה הגדר בין אם ישר, עם פינות ופתחים ושערים, ועוד.
  • ייעודה של הגדר- ייעודה של הגדר משפיע על מורכבות בנייתה. למשל גדר נוי מעץ יכולה להיות עם תשתיות פשוטות, נמוכה בגובה ועם מבנה שאינו צפוף המוזיל את עלויותיה. זאת בעוד שגדר לצורכי פרטיות נדרשת להיות יותר גבוהה וצפופה ויש להקימה עם כמות יותר גדולה של עץ ועם תשתיות עמודים יותר עמוקות ומרובות, ולכן גם מחירה יעלה בהתאם.  

למידע נוסף על פרגולות מעוצבות, חזור לעמוד הבית >>

קידום אתרים בחיפה
קידום אתרים בחיפה