ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

פרגולה מעץ

פרגולה מעץ עם קירוי או בלי?

פרגולה מעץ עונה על מספר צרכים. מטרת הפרגולה חשובה כדי להתאים את צורתה לשטח וליעד. פרגולה יכולה לשמש כאביזר נוי בלבד או להגן מפני השמש הקופחת ומפני הגשם. הצרכים משנים את העיצוב. תחושת בני הבית היושבים מתחת לפרגולה משתנה גם היא. כיצד משפיע קירוי הפרגולה על אזור המנוחה והמשחק, ומדוע דווקא פרגולה מעץ גושני?

יתרונות וחסרונות של פרגולה מעץ מקורה

הקירוי מאפשר הגנה מפני הגשם, הוא אינו נותן מענה כנגד השמש אלא אם מדובר בקירוי אטום. חשוב שהקירוי יהיה עשוי מחומר עמיד כנגד רוח, שמש וגשם. בנייה נכונה ואחראית תאפשר את חיבורו אל הפרגולה בצורה מיטבית. היתרון של פרגולות מעץ בעלת קירוי הינו ברור, אם כי החיסרון לא תמיד נלקח בחשבון ומתגלה רק לאחר השהייה מתחת לפרגולה.

פרגולה מקורה יכולה לייצר, בתנאים מסוימים, אזור ישיבה המורגש כחממה. תנאי השטח, כיווני האוויר, מיקום המבנה והפרגולה הצמודה אליו יכולים להשפיע על כך. מעבר אוויר יכול להיחסם כאשר מדובר בבנייה רוויה (צפיפות מבנים). במקרה זה הקירוי משמר את החום מתחת לפרגולה, והתוצאה ברורה.

למה דווקא פרגולה מעץ גושני?

עלותו של עץ גושני נמוכה יחסית והוא מאופיין במראה גס, מסיבי וכבד. קורותיו עבים במיוחד ונמכרים לצרכן באורך נוח לעבודה. פרגולה עץ גושני בנויה על פי רוב מעץ אלון גושני, עץ גושני לבן ועץ דאגלאס פייר. עץ האלון משמש לפרגולות יוקרתיות בשל מרקמו הייחודי, הוא מתאים לבנייה מורכבת ומסוגננת. העץ הגושני הלבן משמש לבניית פרגולות ולבניית גגות ועץ הדאגלאס פייר נחשב האלסטי שבחבורה ומאופיין במראה ורדרד-אדמדם.

חשוב לציין כי קורות העץ הגושני נוטות לפתח סדקים. אין מדובר באיכות ירודה של עץ אלא בהתנהגות טבעית של סוג העץ, והוא נחשב עמיד ואיכותי גם כאשר קיימים בו סדקים. חשוב להיות ערים לנושא משום שהשינוי הוא שינוי עיצובי-סגנוני. מומלץ להביט בתמונות של פרגולות מעץ בעלות קורות “סדוקות” כדי לוודא כי המראה אכן עונה על הטעם האישי.

 

חדש – פרגולות לבנות

לגלריית תמונות

עבודות נוספות בתחום

קידום אתרים בחיפה
קידום אתרים בחיפה