ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דקים לגינה

מה ההבדלים בין דקים מעץ אורן ודקים מעץ האיפאה?

שיטות ההתקנה של דקים לגינה התקדמו ככל שהתחום התפתח בארץ ובעולם. סוגי העץ השונים דורשים התייחסות מיוחדת, כל עץ בהתאם לצורת העבודה הנדרשת והחומרים המתאימים עבורו. בארץ, דקים לגינה מבוססים ברוב המקרים על קורות מעץ אורן וקורות מעץ האיפאה. חומר נוסף בו נעשה שימוש לבניית דקים הוא העץ הסינתטי.

כיצד מתומחרת עלות דקים?

עלות דקים מוערכת בהתאם למחיר חומר הגלם, מרחב הדק, הבסיס הנדרש (כולל הפילוס), עלות ההתקנה ועלות חומרים נלווים נוספים. המחיר משתנה אם מדובר בהתקנה המבוצעת על אדמה או על משטח בטון. כאמור, הפילוס הנדרש נכנס גם הוא לתמחור. עלות העץ משפיעה על המחיר הסופי כאשר עץ האורן נחשב הזול ביותר (קלות ההתקנה משפיעה על המחיר) ודקים מעץ האיפאה נחשבים יקרים יותר.

דקים מעץ אורן

עץ האורן הינו רך ונוח לעבודה. מרקמו גס מעט וצבעו נוטה לירקרק בשל תהליך האימפרגנציה שהוא עובר בו מוחדר חומר המקנה לו עמידות והגנה מפני מזיקים, ריקבון ופגעי מזג האוויר. למרות תהליך זה, חשוב לציין כי הוא דורש תחזוקה קבועה.

דק חדש יכול להסתפק במריחת שמן המיועד לשמירה ולהגנה במחזוריות קבועה של שנה בדרך כלל (תלוי עד כמה הוא חשוף לשמש ולגשם), ודק שאינו מטופל היטב ידרוש טיפול מעמיק יותר כחידוש וניקיון על ידי קיטור בלחץ מים ושיוף.

התנהלות זו נותנת תשובה גם לנקודות השרף העלולות להיווצר אם הקורות הותקנו ללא ייבוש ואם הדק חשוף לשמש קופחת באופן קבוע. במקרה זה ניתן גם לצבוע את הדק בצבע אטום המכיל טרפנטין. על אף המוזכר לעיל הוא פופולרי משום שעלותו הראשונית והתקנתו זולות יחסית.

דקים מעץ איפאה

עץ האיפאה יקר יותר וזאת משום איכותו הדקורטיבית ותכונותיו. העץ קשה ולכן עמיד, הוא אינו נשרט ואינו נשחק בקלות בשל הגשם, אם כי חשיפה לשמש קופחת יכולה לשנות את צבעו הכהה. העץ נדיר ועלות התקנתו גבוהה, אך הצורך בתחזוקה שוטפת הינו נמוך משום שהוא עמיד בלחות ובתנאי חוץ בכלל. בארץ מוכר עץ האיפאה גם בשם איפאה טבקו, דק שמפיין ועץ קומרו. העצים שונים, אך הבלבול מובן משום שהעצים הללו נחשבים בעלי עמידות גבוהה וחזות מרשימה ואקסקלוסיבית.

רוצים להתאים את החיפוי הנכון לפרגולה המתוכננת או הקיימת?

 

לגלריית תמונות

עבודות נוספות בתחום

קידום אתרים בחיפה
קידום אתרים בחיפה