ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בניית פרגולה

בניית פרגולה תלויה או בעלת עמודי בסיס – מה עדיף?

פרגולות משמשות כאלמנט דקורטיבי ופרקטי כאחד. תכנון מקדים של הגינה והחצר הכולל את הפרגולה העתידית מומלץ משום שחוסך בעלויות. בניית פרגולה מעץ יכולה לכלול קירוי אם קיים הצורך בהגנה מפני הגשם או השמש. קיימים שני סוגים של פרגולות: פרגולות עץ בעלות עמודי בסיס ופרגולות תלויות. יש לתת את הדעת גם לגבי אפשרויות החיפוי.

בניית פרגולה תלויה

הקמת פרגולה תלויה מבוצעת ללא שימוש בתמיכת עמודים. במקרה זה הפרגולה נתמכת בשרשראות ברזל המקובעות אל המבנה. מומלץ להתייעץ עם מהנדס המבנה ולקבל את אישורו באשר ליכולת המבנה לשאת את משקל הפרגולה. האישור מתייחס לצורת הבנייה ולגודל ומשקל הפרגולה. פרגולה זו מאפשרת מרחב פתוח ללא צורך בתכנון עיצובי בהתאם לעמודי בסיס המוכרים בפרגולות מהסוג השני.

בניית פרגולות בעלות עמודי בסיס

פרגולה מסוג זה דורשת בסיס איתן הטמון באדמה. לאחר חפירת הבורות עבור תושבות הרגליים נוצק הבטון ומונחות התושבות. חשוב לבצע פילוס. על פי רוב המרחק ביניהן יעמוד על לא יותר מארבעה מטר. לאחר יממה ניתן להמשיך ולבנות בהתאם לתכנון הפרגולה. עמודי הבסיס מאפשרים ביטחון מלא באשר ליציבותה של הפרגולה.

קירוי לאחר הקמת פרגולה

פתרונות הקירוי מגוונים. קני במבוק, לטות עץ, לוחות סנטף שקופים או לוחות הצללה אחרים יכולים לשמש כמעטה חיפוי מפני השמש או הגשם. לכל חיפוי תפקידו. סנטף, לדוגמה, הינו חומר עשוי פלסטיק המשמש מפני חדירת מי גשמים ומסייע בהפחתת קרינת השמש באזור המנוחה והמשחק. חיפוי זה שומר גם על מבנה הפרגולה, והצביעה בשמן מגן – אמצעי הגנה ושימור הנדרש במקרה של פרגולה פתוחה – אפשרי במעגל מחזורי גדול יותר, אם בכלל. מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום. חשוב לציין כי פרגולות בעלות חיפוי עליון יכולות ליצור כיס אוויר חם אם מדובר בבנייה צפופה שאינה מאפשרת כיווני אוויר מספקים. יש לקחת זאת בחשבון.

 

רוצים להתאים את החיפוי הנכון לפרגולה המתוכננת או הקיימת?

 

חדש – פרגולות לבנות

לגלריית תמונות

עבודות נוספות בתחום

קידום אתרים בחיפה
קידום אתרים בחיפה