ברנשטיין פרגולות ודקים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בניית דקים

בניית דק עם הברגה סמויה – במה מדובר?

בניית דק מכל סוג עץ דורשת תכנון מקדים, הכנת היסודות והכנת התשתית בטרם יותקן. בסוף התהליך ניתן לצבוע את הדק בהתאם לסוג העץ (עץ רך כאורן דורש שמן לעצים רכים לעומת עץ האיפאה הדורש שמן המיועד לעצים קשים). הברגת הברגים חשובה ומהווה חלק מהתהליך, אם כי התוצר הסופי אינו חייב לחשוף את הברגים. הברגה סמויה מייצרת דק חלק, אסתטי ומושלם.

בניית דקים חשופי ברגים

אחד הגורמים המשפיעים על רמת האסתטיקה של הדק היא שורת הברגים הישרה על פניו. כדי להצליח במשימה זו יש צורך בקורות תשתית ישרות ולא מפותלות המאפשרות את אחידות הברגים על הדק. כמו כן, לפני בניית דק עץ נקדחים חורים חלקיים בקורות הדק (לפני החיבור לתשתית) בצורה זו נחסכת האפשרות שקורות הדק יסדקו במהלך ההברגה.

בניית דק מבוצעת בשימוש עם ברגים בעובי 6 מ”מ ובאורך 80 מ”מ ברוב המקרים. הם מאופיינים בגמישות ובחוזק המאפשרים לקורות להתכווץ ולהתרחב ללא שבירה. תהליך ההתכווצות וההתרחבות הינו תהליך טבעי המתרחש לאחר בניית דקים בשל תכונות העץ כחומר גלם.

אחת האפשרויות, לאחר התקנת הדק בעל ברגים גלויים, היא הסתרתן על ידי פקקים מתאימים הדומים במראם לעץ הדק או עשויים מעץ. הגימור אסתטי, אך נדרשות שעות עבודה נוספות כדי לבצע את התקנתם, עניין המייקר את העלות הסופית של התקנת הדק.

בניית דק עם ברגים סמויים

טכנולוגיה חדישה מאפשרת פתרון נוסף לברגים של הדק המסייעת להברגתם בצורה יעילה ומהירה ואינה מייקרת את התהליך בצורה משמעותית. מומחי בניית דקים ופרגולות בעלי ניסיון יכולים לסייע ולהמליץ בנושא. הברגה סמויה יכולה להתבצע בדק העשוי מקורות עץ האיפאה היוקרתי משום שהן מחורצות ומוכנות להתקנה מהירה. אביזרים מיוחדים המוצמדים אליהן מאפשרים את התקנת הקורות על גבי התשתית באופן שאינו נגלה לעין. המראה המתקבל הינו חלק ללא חורים וברגים נגלים. התוצאה לטווח ארוך בהחלט מוכיחה את עצמה.

רוצים להתאים את החיפוי הנכון לפרגולה המתוכננת או הקיימת?

 

לגלריית תמונות

עבודות נוספות בתחום

קידום אתרים בחיפה
קידום אתרים בחיפה